O mnie

grzesiek at work

Cześć. Mieszkam w Parczewie, niewielkim miasteczku położonym na Lubelszczyźnie.

Moja przygoda z fotografią zaczęła się na początku lat 90 kiedy dostałem od swojego taty pierwszy aparat. Był to Zenit 12XP. Na tamte czasy był to niezły sprzęt. Od tamtej pory zabawa zdjęciami pochłaniała większość mojego czasu. Ta fascynacja fotografią doprowadziła mnie do Warszawskiej Szkoły Fotografii gdzie przez trzy lata miałem okazję i olbrzymią przyjemność kształcić się pod okiem wielu najwybitniejszych wykładowców związanych również z Łódzką Szkołą Filmową czy Akademią Sztuk Pięknych . Potem pojawił się krótki epizod w Dzienniku Wschodnim a ponieważ fotoreportaż był tą dziedziną fotografii która najbardziej mnie interesowała narodził się pomysł aby spróbować swoich sił w fotografii ślubnej, czym zajmuję się do dnia dzisiejszego.

W swoich reportażach jak i również w sesjach plenerowych staram się nie ingerować w zastane sytuacje. Wyznaję zasadę, że im mniej reżyserii tym lepiej. Zdjęcia są wtedy w stu procentach naturalne a o to przecież chodzi prawda? Podobnie na sesjach plenerowych, zdecydowanie uciekam od tzw. „ustawianek” i zachęcam pary aby były naturalne i nie wstydziły się swoich emocji.

Uwielbiam kiedy pary, które mam przyjemność fotografować podchodzą do tego na luzie zarówno w dniu wesela jak i w czasie sesji plenerowej, kiedy nie zwracają na mnie za bardzo uwagi i pozwalają mi być obserwatorem który jest gdzieś obok i wyłapuje te najcenniejsze, ulotne momenty z ich najważniejszego dnia w życiu.

Grzegorz Gmitruk

Jeśli poszukujesz fotografa to koniecznie skontaktuj się ze mną telefonicznie

505 176 603

lub przez formularz kontaktowy

ZAPYTAJ O TERMIN

 

Google+